Publiczna Szkoła Podstawowa im. płk Stanisława Wyskoty- Zakrzewskiego w Rzeszynku

gwóźdź sztandaru

Szanowni Państwo,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeszynku obecnie uczestniczy w ważnych chwilach wyboru patrona i nadania imienia szkole. Do tej uroczystości społeczność uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników przygotowuje się od marca 2009 roku.

Do ważniejszych inicjatyw podjętych przez szkołę w tymże zakresie można zaliczyć: dyskusje na temat patrona, pułkownika Stanisława Wyskoty- Zakrzewskiego, inscenizacje przedstawiające postać patrona, wybór hymnu szkoły i projektu sztandaru oraz uruchomienie strony internetowej prezentującej nasz dorobek. Informujemy, że uroczystość nadania imienia szkole odbędzie się 18 czerwca 2010 roku na terenie naszej placówki.

Pragniemy nadmienić, że nazwiska fundatorów sztandaru zostaną zapisane w "Kronice Sztandaru", umieszczonej w miejscu honorowym szkoły. Istnieje możliwość wykupienia, za kwotę minimum 500 złotych, gwoździa z grawerowanym napisem dotyczącym fundatora, mocowanym na drzewcu.

W tym celu załączamy numer konta, na które prosilibyśmy o przekazywanie kwot pieniężnych BS STRZELNOO/JEZIORA WIELKIE: 34 8159 0003 2002 0013 0996 0001.

Dziękujemy za życzliwe wsparcie naszej inicjatywy.

W imieniu całej społeczności

PSP w Rzeszynku

Dyrektor Szkoły:

W. Maciejewska

Fundatorzy gwoździa sztandaru w dniu 18 czerwca 2010 roku na uroczystości nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru dokonali symbolicznego jego wbicia. Byli to:

1. Wanda i Zygmunt Zakrzewscy - Zakopane

2. Betty i Jan Zakrzewscy - Grimsby (Wielka Brytania)

3. Bank Spółdzielczy - Strzelno

4. Bogumiła i Maciej Kabata - Wójcin